You must have the Adobe Flash Player installed to view this player.

Spo艂eczna Kampania Edukacyjna Legalna Kultura

Od 2012 roku Fundacja prowadzi Spo艂eczn膮 kampani臋 edukacyjn膮 Legalna Kultura, kt贸ra zach臋ca do korzystania z legalnych 藕r贸de艂 kultury i poszanowania praw tw贸rc贸w 鈥 zar贸wno w 艣wiecie cyfrowym, jak i w rzeczywisto艣ci.
W ramach kampanii do aktywnego dzia艂ania zaanga偶owani zostali cenieni arty艣ci i tw贸rcy, ciesz膮cy si臋 pozytywnym wizerunkiem i b臋d膮cy autorytetami w dziedzinie kultury i sztuki. Arty艣ci bior膮 czynny udzia艂 we wszystkich dzia艂aniach kampanii i projektach Fundacji. Ponad 100 tw贸rc贸w i aktor贸w w艂膮cza si臋 czynnie w dzia艂ania, a ponad 500 popiera dzia艂ania i idee Fundacji. Wspieraj膮 j膮 m.in. Danuta Stenka, Krystyna Czub贸wna, Dorota Mi艣kiewicz, Anna Dereszowska, Joanna Kulig, Piotr Adamczyk, Piotr Metz, Rafa艂 Kr贸likowski, Antoni Kr贸likowski, Jakub Giersza艂, Magdalena Cielecka, Pokahontaz, L.U.C, Arkadiusz Jakubik, 艁ukasz Palkowski, Jan A.P. Kaczmarek, Andrzej P膮gowski, Marcin Kwa艣ny, Olga Tokarczuk, Piotr Domalewski, Jerzy Gruza, Daria Zawia艂ow, Roman Gutek, Juliusz Machulski, Karolina Gruszka, Kazik, Bronis艂awa Zamachowska, Borys Szyc, Aga Zaryan, Nikola Lipska, Sara Jaroszyk, Anna Maria Jopek, Marta Bijan, Seweryn Krajewski, Micha艂 Urbaniak, Kalina, Hania Rani, Sidney Polak, Reni Jusis, Paulina Przybysz, Katarzyna Groniec, Adam Strug, Barbara Wro艅ska, Sylwester Ostrowski, Bovska, Kasia Mo艣, Andrzej Korzy艅ski, Marek Napi贸rkowski, Agnieszka Wilczy艅ska, KleszczDino, DagaDana, Alibabki, Tulia, Pocahontaz

Kluczow膮 dzia艂alno艣ci膮 Fundacji Legalna Kultura jest edukacja w zakresie prawa autorskiego i w艂asno艣ci intelektualnej. W ramach kampanii organizowane s膮 warsztaty/szkolenia dla uczni贸w, nauczycieli, bibliotekarzy, animator贸w kultury i 艣rodowisk tw贸rczych w ca艂ej Polsce.Edukacja jest prowadzona w zakresie:
zagadnie艅 prawa autorskiego, ochrony w艂asno艣ci intelektualnej, legalnych 藕r贸de艂 kultury, zasob贸w wiedzy w internecie oraz mo偶liwo艣ci korzystania z nich, zagro偶e艅 i bezpiecze艅stwa w Internecie. We wsp贸艂pracy ze 艣rodowiskiem prawnik贸w Fundacja prowadzi dzia艂 porad prawnych dotycz膮cych prawa autorskiego.
Wszelkie dzia艂ania kulturalne, edukacyjne oparte s膮 na pozytywnym przekazie i maj膮 na celu kszta艂towanie postawy 艣wiadomego uczestnictwa w kulturze.
Fundacja prowadzi tak偶e jedyn膮 w Polsce Baz臋 Legalnych 殴r贸de艂 (https://legalnakultura.pl/pl/legalne-zrodla), kt贸ra udost臋pnia tre艣ci zgodnie z prawem i wol膮 tw贸rc贸w. Dzi臋ki Bazie 艂atwo zweryfikowa膰, czy strony internetowe, na kt贸rych szukamy film贸w, muzyki czy ksi膮偶ek s膮 bezpieczne i prowadzone zgodnie z prawem.

Kampania towarzyszy wielu wydarzeniom organizowanym przez 艣rodowiska tw贸rcze tj. (koncerty, festiwale, targi ksi膮偶ki, przegl膮dy artystyczne). Jednym z najbardziej rozpoznawalnych element贸w kampanii Legalnej Kultury s膮 spoty 鈥W czerni kina鈥 鈥 wypowiedzi znanych artyst贸w na temat korzystania z legalnych 藕r贸de艂 kultury emitowane przed seansami w kinach na terenie ca艂ej Polski.