Zarz膮d i Rada Fundacji

W艁ADZE FUNDACJI

Zarz膮d:

Kinga Jakubowska - kulturoznawca, absolwentka Wydzia艂u Nauk Humanistycznych i Spo艂ecznych Uniwersytetu SWPS w Warszawie. Od 1990 zwi膮zana z bran偶膮 dystrybucji filmowej, m.in. w latach 2000 - 2011 jako wsp贸艂tw贸rczyni, wiceprezes i dyrektor generalny firmy dystrybucyjnej Kino 艢wiat. Od listopada 2011 r. prezes zarz膮du Fundacji Legalna Kultura.

Rada Fundacji:

Danuta Stenka - aktorka teatralna, filmowa i radiowa, obecnie zwi膮zana z warszawskim Teatrem Narodowym. Laureatka wielu nagr贸d filmowych i teatralnych, w tym nagrody im. Aleksandra Zelwerowicza, przyznawanej przez redakcj臋 miesi臋cznika "Teatr" (2005). W roku 2011 r. odznaczona medalem Zas艂u偶ony Kulturze Gloria Artis oraz Z艂otym Mikrofonem za wybitne role wykreowane w Teatrze Polskiego Radia.

Jolanta Ka藕mierczak - Absolwentka pedagogiki specjalnej , studi贸w podyplomowych z zakresu pomocy psychologicznej i socjoterapii, szko艂y muzycznej I i II stopnia wsp贸艂tworzy艂a i realizowa艂a pierwszy program profilaktyczny dla uczni贸w, rodzic贸w i nauczycieli ,,Nie uciekaj" Fundacji Itaka, wsp贸艂pracowa艂a z portalem ABC-BABY realizuj膮c zaj臋cia warsztatowe dla rodzic贸w i nauczycieli na temat bajkoterapii, wsp贸艂za艂o偶ycielka  Stowarzyszenia Edukacji Filozoficznej Phronesis, pracuje w dw贸ch sto艂ecznych liceach og贸lnokszta艂c膮cych, od 15 lat z uczennicami i uczniami organizuje Teatralny Festiwal Amatorski 呕michowska TFA呕.

Iwona Ol臋dzka - lekarz laryngolog /specjalizacja II stopnia z otolaryngologii/, absolwentka Akademii Medycznej w Warszawie. D艂ugoletni pracownik Szpitala Czerniakowskiego Warszawie. Starszy asystent w Klinice Otolaryngologii Oddzia艂u Stomatologii w Warszawie. Cz艂onek Polskiego Towarzystwa Otolaryngologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Bada艅 nad Snem.